image

Tervis toidust

Autor: Annely Soots. Raamat „Tervis toidust“ käsitleb tervisliku tasakaalustatud toitumise aluseid. See sobib ühtviisi nii õpikuks toitumisspetsialistile kui harivaks lugemiseks kõigile, keda toidu ja tervise seosed ükskõikseks ei jäta. Raamat on valminud toitumisspetsialiste koolitava Tervisekooli meeskonna ühistööna. Toitumisest rääkides peetakse sageli silmas vaid toidu hulka, kaloraaži ning põhitoitainete – valkude, rasvade ja süsivesikute sisaldust. Vähem osatakse tähelepanu pöörata toidu kvaliteedile – missuguseid fütotoitaineid seal leidub, kas rasvad on kvaliteetsed, mis tüüpi on süsivesikud, missuguseid lisaaineid on kasutatud jne. Samuti on oluline toitu tervislikult valmistada ning süüa regulaarselt, tasakaalustades toidukordades süsivesikud. Raamatu hinnas sisaldub saatekulu. 

Lisa ostukorvi Hind: 19.00 €
image

Toiduainete tervistav toime

Autor: Annely Soots. Raamat “Toiduainete tervistav toime” kirjeldab nii tuntud kui ka vähem tuntud toiduaineid, keskendudes nende toitainetesisaldusele ja tervisemõjule. Raamatu hinnas sisaldub saatekulu. 

Lisa ostukorvi Hind: 22.00 €
image

Nõustamine ja läbipõlemise ennetamine nõustamistöös

Annely Soots, uus trükk, Tartu 2019. Raamatu hinnas sisaldub saatekulu.   

Lisa ostukorvi Hind: 11.00 €
image

Epilepsia ja toitumisravi

Sirli Kivisaar, Tartu 2012. Raamatu hinnas sisaldub saatekulu. 

Lisa ostukorvi Hind: 7.50 €
image

D-vitamiini revolutsioon

Autor: Soram Khalsa. Meie suved on lühikesed ja päike käib madalalt. Seetõttu saame D-vitamiini, päikesevitamiini, looduselt vähe. Liiga vähe, et vastu hakata meid kimbutavatele haigustele. Veel üsna hiljuti arvati, et D-vitamiini on vaja vaid selleks, et vältida rahhiiti ja osteoporoosi. Viimaste aastate jooksul avaldatud uurimuste tulemused on aga näidanud, et D-vitamiini vaegust on põhjust seostada ka 17 vähivormiga, näiteks rinna-, jämesoole ja eesnäärmevähiga. Lisaks sellele seostatakse D-vitamiini vaegust ka paljude teiste haigustega, nagu I tüübi diabeet, astma ning isegi gripi ja veel paljude teistega. Dr Khalsa on sisearst, üks paljudest, kes kasutab oma patsientide tervise parandamisel D-vitamiini jõudu. Oma raamatus D-vitamiini revolutsioon annab ta ülevaate D-vitamiini: kasutamise ja uurimise ajaloost, võimalustest, ülesannetest meie kehas, seostest erinevate haigustega, taseme mõõtmisest ja kasutamisest konkreetsete haiguste vältimiseks ja raviks. Raamatu hinnas sisaldub saatekulu. 

Lisa ostukorvi Hind: 6.00 €