image

Tervis toidust

Autor: Annely Soots. Raamat „Tervis toidust“ käsitleb tervisliku tasakaalustatud toitumise aluseid. See sobib ühtviisi nii õpikuks toitumisspetsialistile kui harivaks lugemiseks kõigile, keda toidu ja tervise seosed ükskõikseks ei jäta. Raamat on valminud toitumisspetsialiste koolitava Tervisekooli meeskonna ühistööna. Toitumisest rääkides peetakse sageli silmas vaid toidu hulka, kaloraaži ning põhitoitainete – valkude, rasvade ja süsivesikute sisaldust. Vähem osatakse tähelepanu pöörata toidu kvaliteedile – missuguseid fütotoitaineid seal leidub, kas rasvad on kvaliteetsed, mis tüüpi on süsivesikud, missuguseid lisaaineid on kasutatud jne. Samuti on oluline toitu tervislikult valmistada ning süüa regulaarselt, tasakaalustades toidukordades süsivesikud.  

Lisa ostukorvi Hind: 18.30 €
image

Laste toitumine ja tervis

Autorid on nii Tervisekooli õpetajad kui ka praktiseerivad terapeudid ja nõustajad, kes jagavad teadusallikatel ja praktilisel kogemusel põhinevaid toitumissoovitusi, mis aitavad meie lastel terved olla ja terveks jääda. Tervislik toitumine on oluline igal eluetapil, ning sellega alustada pole kunagi liiga hilja, eriti tähtis on see juba lapsepõlves, et toetada eluaegsete tersvislike toitumisharjumuste väljakujunemist ja ennetada tulevikus kimbutada võivaid teviseprobleeme.

Lisa ostukorvi Hind: 16.50 €
image

Nõustamine ja läbipõlemise ennetamine nõustamistöös

Annely Soots, Tartu 2014  

Lisa ostukorvi Hind: 11.00 €
image

Tervise hoidmise toidud 3. Laktoosita, gluteenita, kaseiinita.

Autor: Maire Vesingi. Üle 80 retsepti sisaldav põhjalik kokaraamat on mõeldud kõigile, kes peavad loobuma igapäevases toidus lehmapiima ja gluteeni sisaldavatest toiduainetest. Raamatu autor õpetab igapäevaelus välja tulevasi kokki ning korraldab eritoitumise koolitusi, näiteks lapsdiabeetikute vanematele. Koostöös toitumisterapeut Annely Sootsiga valminud kokaraamat sobib nii neile, kes soovivad muuta oma toidulauda tervislikumaks, kui ka neile, kelle tervis ei luba sugugi tarbida gluteeni, laktoosi ja kaseiini, osa retsepte on ka ilma munata. Lisaks retseptidele pakub raamat rohkesti kasulikku teavet toitumise abil tervise hoidmise kohta.   

Lisa ostukorvi Hind: 18.00 €
image

Epilepsia ja toitumisravi

Sirli Kivisaar, Tartu 2012

Lisa ostukorvi Hind: 7.50 €
image

Oliiviõli - rohekuldne väärtuslik nektar

Autor: Heret Pauskar. Kas teadsite, et extra virgin oliiviõli on üks kõige kasulikumatest õlidest, mida poeriiulilt leiab? Kas olete kuulnud, et kvaliteetne õli sobib peale salati ideaalselt ka kuumutamiseks ja praadimiseks? Kas loodate, et extra light oliiviõli annab vähem kaloreid ja on tervislikum? Kas arvate, et oliiviõli toodetakse pressides? Kogemustele tuginedes kinnitavad ja selgitavad raamatu autorid põhjalikumalt teada-tuntud tarkusi ning lükkavad ümber paljud väärad väited. Lisaks hulganisti retsepte, milles troonib aukohal extra virgin oliiviõli, mida kasutatakse julgelt nii külmades roogades kui küpsetistes.

Lisa ostukorvi Hind: 16.00 €
image

D-vitamiini revolutsioon

Autor: Soram Khalsa. Meie suved on lühikesed ja päike käib madalalt. Seetõttu saame D-vitamiini, päikesevitamiini, looduselt vähe. Liiga vähe, et vastu hakata meid kimbutavatele haigustele. Veel üsna hiljuti arvati, et D-vitamiini on vaja vaid selleks, et vältida rahhiiti ja osteoporoosi. Viimaste aastate jooksul avaldatud uurimuste tulemused on aga näidanud, et D-vitamiini vaegust on põhjust seostada ka 17 vähivormiga, näiteks rinna-, jämesoole ja eesnäärmevähiga. Lisaks sellele seostatakse D-vitamiini vaegust ka paljude teiste haigustega, nagu I tüübi diabeet, astma ning isegi gripi ja veel paljude teistega. Dr Khalsa on sisearst, üks paljudest, kes kasutab oma patsientide tervise parandamisel D-vitamiini jõudu. Oma raamatus D-vitamiini revolutsioon annab ta ülevaate D-vitamiini: kasutamise ja uurimise ajaloost, võimalustest, ülesannetest meie kehas, seostest erinevate haigustega, taseme mõõtmisest ja kasutamisest konkreetsete haiguste vältimiseks ja raviks.

Lisa ostukorvi Hind: 6.00 €
image

Sitsiilia köök, päikeseline Itaalia

Autorid: Heret Pauskar & Lia Virkus. See kokaraamat sai alguse ühe vahva Sitsiilia proua nonna Rosalba käsitsi kirjutatud imemaitsvatest klassikalistest Sitsiilia köögi retseptidest. Ta kogus kokku oma pere lemmikretseptid ning jagas  need oma nelja lapse peredele, et nemadki saaksid laias ilmas elades häid Sitsiilia köögi hõrgutisi valmistada. Pärast poolteist nädalat koos kokkamist, turgudel kolamist, kohalike toitude maitsmist ja nonna Rosalba nõuannete kuulamist saigi teoks raamat ehedast Sitsiilia köögist! Raamatus on üle 50 retsepti koduseid ja lihtsaid Itaalia köögi retsepte koos kaunite piltide-nõuannete-kommentaaridega.

Lisa ostukorvi Hind: 17.50 €
image

Uued sekkumisviisid autismi ja muude degeneratiivsete häirete puhul

Konverentsi materjalid, Tartu, 2010

Lisa ostukorvi Hind: 2.00 €
image

Lihtsad smuutid

Autorid: Erle Jõema & Külli Holsting. Smuutid võivad olla suurepäraseks alguseks päevale, kergeks vahepalaks või treeningujärgseks taastumiseks. Lihtsalt valige endale meelepärased koostisained ning blenderdage valmis maitsev ja toitainetest pungil eine. Raamatust leiate retseptid, mis on lihtsad ja pakuvad inspiratsiooni erineva kooslustega smuutide valmistamiseks.

Lisa ostukorvi Hind: 8.50 €